Tackling the Complexity in Speech

tackling_the_complexity_web

Koupit v e-shopu

OLIVER NIEBUHR  RADEK SKARNITZL (eds.)

Vydavatel: Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta

ISBN 978-80-7308-558-2

Rok vydání: 2015 (1. vydání)

Vázaná vazba (V8) s přebalem. Formát 165 x 240 mm

Jazyk: anglický (resumé česky, anglicky)

Obálka a typografie: Jana Vahalíková

Sazba z písma Fedra: Dušan Neumahr

Tisk: Tiskárny Havlíčkův Brod, s. s.

Tackling the Complexity in Speech je kniha vycházející z předpokladu, že složitost je něco, co je od lidské řeči neoddělitelné, a to jak v oblasti řečového signálu, tak i řečového chování lidí. Je zřejmé, že jakékoli zkoumání řeči musí s touto složitostí počítat a zohlednit ji. Vědci zabývající se řečí – bez ohledu na jejich užší specializaci – se snaží objevovat, organizovat a modelovat složité vztahy, které v řečových datech nacházejí. Tato kniha je rozdělena do částí, které právě tyto tři cíle odrážejí. Jednotlivé kapitoly knihy pak zkoumají nejrůznější aspekty řečové produkce, akustiky řeči, percepce i rozpoznání řeči, umisťují je do integrovaného foneticko-fonologického pohledu a více či méně explicitně je provazují s různými úlohami řečových technologií. Kniha poskytuje svědectví o současném přibližování fonetiky a fonologie pod jednu střechu a o jejich rostoucím provázání s řečovými technologiemi.

Ukázka: