Pohled novýma očima. Pražská škola sinologie o čínské literatuře

Výbor studií československých sinologů světového renomé, Jaroslava Průška (1906-1980), Mileny Doleželové – Velingerové (1932-2012) a Zbigniewa Słupského (1934), kteří svým badatelským dílem z šedesátých a sedmdesátých let 20. století založili mezinárodně uznávanou tradici pražské sinologické školy (The Prague School of Sinology). Pětice původně anglickojazyčných studií v českém překladu se zabývá řadou klíčových otázek souvisejících s hlubokou proměnou, kterou čínské písemnictví prošlo na cestě od tradiční literatury k literatuře moderní. Součástí výboru je stať představující fenomén pražské sinologické školy v historických souvislostech (Olga Lomová) a studie mapující metodologickou blízkost pražské sinologické školy k českému literárnímu strukturalismu (Dušan Andrš).