V sobotu 23. února se koná v kině, v předsálí a v kavárně Ponrepo knižní minifestival, na kterém se představí nakladatelství Institut umění – Divadelní ústav / Národní filmový archiv / Knihovna Václava Havla / Nová beseda / NAMU – Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze / Vydavatelství FF UK / Bylo nebylo / Take Take Take / Památník národního písemnictví a další.

V krátkých přednáškách, které budou probíhat v kinosále a budou proloženy projekcemi snímků z projektu Číst Havla, se hosté zaměří na prameny bádání – na filmové scénáře kurátor Národního filmového archivu Jan Trnka, na divadelní fotografii kolegové z Institut umění – Divadelní ústav, na profilovou edici Nová beseda Co je nového? Andrea Slováková a na sbírku rukopisů a jejich využití kolegové z Památník národního písemnictví.

Na Knihu z kina navazuje večerní projekce filmu Marketa Lazarová z 35mm kopie.