Roku 1410 se do šlechtické rodiny ve španělské Córdobě narodil Pero Tafur. O čtvrtstoletí později se jako mladý rytíř vydal na cestu, která vyplnila čtyři roky jeho života. Vzpomínky na svá putování sepsal jako zralý muž až kolem roku 1454 v díle Skutky a cesty (Andanças e viajes), které ve své době nemělo ve šlechtické literatuře svým rozsahem obdoby.

Více informací

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy u příležitosti vydání sborníku „Krajiny jazyka: kolegové a žáci Martinovi Hilskému k 80. narozeninám“ pořádá setkání s prof. Martinem Hilským. Promluví rektorka UK prof. Milena Králíčková, děkanka FF UK Eva Lehečková, Ph.D., prof. Ondřej Pilný a další hosté. Akce se koná 3. 5. v 19 hodin v prostorách kampusu Hybernská.

Více informací

Vyšel aktualizovaný katalog Open Access časopisů vydávaných Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Ke stažení online na našem webu.

Více informací

Kniha lingvisty Michala Hořejšího „Politika lesa“ na základě novinových článků z let 1991–2010 a na pozadí analýzy šumavských textů spisovatele Karla Klostermanna pomáhá pochopit nejen limity společenské dohody o „ponechání přírody přírodě“, ale především to, jakou roli sehrála debata o NP Šumava v ustavování českého politického populismu.

Více informací

Anketa Kniha roku (Deník N). V kategorii non-fiction získala 2. místo u čtenářů i odborné poroty novinka Karel Teige: Deníky 1912-1925.

Více informací

Objednávky z e-shopu FFUK nově doručujeme i přes Zásilkovnu! Knihy, časopisy a prezentační předměty si můžete vyzvednout na více než 10.000 partnerských míst a Z-boxů po celé České republice a Slovensku.

Více informací