LITERÁRNÍ UDÁLOST ✨ Vyšly dlouho očekávané Deníky Karla Teigeho z let 1912-1925 – bohatě dokumentovaná edice s více jak 300 barevnými reprodukcemi, komentáři a doprovodnou studií.

Více informací

Kniha představuje velmi produktivní (a v Čechách prakticky neznámý) žánr středohornoněmeckých veršovaných novel, kvetoucí mezi 13. a 15. stoletím. Překlady vedle kontextových studií doprovází ojedinělý soubor bizarních středověkých obrazů, včetně těch obscénních.

Více informací

Dvě nové cvičebnice obsahující řadu poslechových cvičení s nácvikem artikulace: Jitka Veroňková – Souhrnná a tematická cvičení k nácviku výslovnosti a mluvené češtiny pro cizince; Zdena Palková a Jitka Veroňková – Výslovnost spisovné češtiny. Cvičení pro cizince

Více informací

Knižní studie Olgy Pavlovy s názvem 2 + 2 = 5 je teoretickým průvodcem po žánrech antiutopické a dystopické literatury 20. a 21. století.

Více informací

Objednávky z e-shopu FFUK nově doručujeme i přes Zásilkovnu! Knihy, časopisy a prezentační předměty si můžete vyzvednout na více než 10.000 partnerských míst a Z-boxů po celé České republice a Slovensku.

Více informací