Kniha lingvisty Michala Hořejšího „Politika lesa“ na základě novinových článků z let 1991–2010 a na pozadí analýzy šumavských textů spisovatele Karla Klostermanna pomáhá pochopit nejen limity společenské dohody o „ponechání přírody přírodě“, ale především to, jakou roli sehrála debata o NP Šumava v ustavování českého politického populismu.

Více informací

Anketa Kniha roku (Deník N). V kategorii non-fiction získala 2. místo u čtenářů i odborné poroty novinka Karel Teige: Deníky 1912-1925.

Více informací

Kniha představuje velmi produktivní (a v Čechách prakticky neznámý) žánr středohornoněmeckých veršovaných novel, kvetoucí mezi 13. a 15. stoletím. Překlady vedle kontextových studií doprovází ojedinělý soubor bizarních středověkých obrazů, včetně těch obscénních.

Více informací

Dvě nové cvičebnice obsahující řadu poslechových cvičení s nácvikem artikulace: Jitka Veroňková – Souhrnná a tematická cvičení k nácviku výslovnosti a mluvené češtiny pro cizince; Zdena Palková a Jitka Veroňková – Výslovnost spisovné češtiny. Cvičení pro cizince

Více informací

Objednávky z e-shopu FFUK nově doručujeme i přes Zásilkovnu! Knihy, časopisy a prezentační předměty si můžete vyzvednout na více než 10.000 partnerských míst a Z-boxů po celé České republice a Slovensku.

Více informací