Kniha představuje předního českého sinologa a překladatele Oldřicha Krále (1930–2018) jako literárního vědce a přináší široký výběr jeho česky psaných studií z komparatistiky a čínské literatury.

Více informací

Autobiografie Kang‑i Sun Chang, profesorky čínské literatury na Yaleově univerzitě a světoznámé sinoložky, zaznamenává autorčino dětství a dospívání na Tchaj‑wanu během tzv. bílého teroru (1947–1987) a také její emigraci do USA.

Více informací

Těšíme se na Vás už tuto sobotu 18. 9. na oblíbené akci Knihex pražském prostoru Kasárna Karlín společně s více než padesátkou malých nakladatelů a nezávislých časopisů.

Více informací

Monografie Luboše Merhauta sleduje polemiky v české literatuře na přelomu 19. a 20. století jako svébytný žánr.

Více informací

Kniha Anny Schubertové rekapituluje a kriticky zhodnocuje radikální teorie pojmu autora v literární vědě a navrhuje alternativní modely interpretace založené na teoriích identity Judith Butlerové, Pierra Bourdieua či interpretační metodě Jérôma Meizoze.

Více informací

Publikace představuje dějiny českého a slovenského tisku v Argentině a seznamuje s 45 tituly česky a slovensky psaných periodik vydávaných převážně v Buenos Aires.

Více informací

Monografie Martiny Bezouškové souhrnně zpracovává dosud málo probádané téma novobarokního sochařství.

Více informací

Originální monografie se detailně věnuje tématu, které se teprve v posledních letech dostává do hledáčku historiků umění a architektury – dějinám kulturních domů. Kniha sleduje tento fenomén od počátku 20. století přes první republiku až po kapitoly o době poválečné.

Více informací