Publikace představuje dějiny českého a slovenského tisku v Argentině a seznamuje s 45 tituly česky a slovensky psaných periodik vydávaných převážně v Buenos Aires.

Více informací

Monografie Martiny Bezouškové souhrnně zpracovává dosud málo probádané téma novobarokního sochařství.

Více informací

Originální monografie se detailně věnuje tématu, které se teprve v posledních letech dostává do hledáčku historiků umění a architektury – dějinám kulturních domů. Kniha sleduje tento fenomén od počátku 20. století přes první republiku až po kapitoly o době poválečné.

Více informací

Od 1. 6. si vaše objednávky z e-shopu můžete opět vyzvednout osobně v Knihovně Jana Palacha FF UK. Na e-shopu můžete vybírat z více než 1400 titulů knih, časopisů a oficiálního merche FF UK.

Více informací

Monografie Things and Thoughts Jana Kysely (Ústav pro klasickou archeologii FF UK) představuje vůbec první samostatnou podrobnou studii kontaktů mezi Střední Evropou a Středomořím v období 4.-1. století př. Kr.

Více informací

Tato kniha čtenářům předkládá vůbec první české překlady žánru islandských „ság o současnosti“, doplněné o kulturně-historický úvod a studii zaměřenou na vztah mezi dějinnými událostmi na Islandu, jeho kulturní pamětí a narativními prameny.

Více informací