Cesty filozofie a práva 1882–2012

Vydavatel: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Rok vydání: 2012 (1. vydání)

ISBN 978-80-7308-423-3

Rozsah: 60 stran, barev. foto

Katalog stejnojmenné výstavy, která se konala ve dnech 6. dubna až 27. května v Křížové chodbě Karolina u příležitosti výročí rozdělení Karlo-Ferdinandovy univerzity na českou a německou v roce 1882. Katalog mapuje nejen počátky a vývoj budov Filozofické fakulty UK a Právnické fakulty UK během jednoho století, ale i osudy konkrétních oso…bností akademické obce a poukazuje na širší souvislosti role univerzity ve společnosti. Výstava ukázala dosud nezveřejněné materiály, reprodukce původních plánů budov fakulty filozofické a právnické, unikátní třírozměrné modely obou budov, málo známé fotografie části Josefova a Starého Města z přelomu 19. a 20. století či univerzitní zápisové archy významných osobností – absolventů fakult (např. Jaroslava Heyrovského, Karla Čapka, Bohumila Hrabala, Vojtěcha Cepla, atd.) a také reprodukce archivních dokumentů zachycujících působení filozofa Jana Patočky na filozofické fakultě.

Ohlasy v médiích:

Výstava odhaluje skrytá tajemství dvou budov Univerzity Karlovy (iForum, 5. 4. 2012)