Podcast Kolaps s Janou Vargovčíkovou o knize Central European Culture Wars (A2larm)

„V nakladatelství Filozofické fakulty Univerzity Karlovy vyšla nedávno kolektivní publikace s názvem Central European Culture Wars: Beyond Post-Communism and Populism (Kulturní války ve střední Evropě. Za hranice postkomunismu a populismu), v níž autoři a autorky zkoumají různé aspekty a specifika kulturních válek v našem regionu. Editory publikace jsou politologové Pavel Barša a Ondřej Slačálek a politoložka Zora Hesová. Zajímavou studii věnovanou konzervativním tendencím na Slovensku v této knize publikovala politoložka Jana Vargovčíková, která působí na pařížské univerzitě Institut national des langues et civilisations orientales (INALCO). Právě s ní jsme mluvili v novém dílu podcastu Kolaps, a to nejen o jejím článku, ale také o širším kontextu slovenské konzervativní politiky a aktivismu.

Politoložka Jana Vargovčíková působí na pařížské univerzitě Institut national des langues et civilisations orientales (@inalco ). V letech 2015/2016 byla doktorandkou CEFRES, kde pracovala na dizertaci pod dvojím vedením na FFUK a Ústavu politologických studií Univerzity Paris-Nanterre. Na FFUK vystudovala politologii a francouzskou filologii, má další akademické zkušenosti mj. z College of Europe (Warszaw) a Centra globálních studí.

Foto: CEFRES.

Podcast Kolaps si můžete poslechnout na soundcloudu @a2larm.cz a podcastových aplikacích.