Objevování staroseverské křesťanské literatury (Český rozhlas)

U příležitosti nadcházejícího veletrhu Svět knihy a vydání nejnovějšího svazku edice Medium „Jen pekla se bojím!“ hovořil Petr Šmíd z Český rozhlas s Jiřím Starým z Germanistika FF UK a Skandinavistika FF UK.
Celý rozhovor „Ke světlu a do ráje! Objevování staroseverské křesťanské literatury“ najdete na webu Český rozhlas Vltava a na mujrozhlas.cz:
Filozof a religionista PhDr. Jiří Starý, PhD., původně studoval formální a aplikovanou lingvistiku, jeho specializací se však později stala severská literatura. Té se věnuje už čtvrt století. Je mj. autorem knihy Zákonem nechť je budována zem věnované staroseverským zákonům a zákoníkům, ale především pedagogem na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a organizátorem předkladatelské a jiné kulturní činnosti týkající se nejen starého Severu. Pro edici středověkých textů Medium, kterou na fakultě vede, již připravil třetí svazek, novinku Jen pekla se bojím.